Opakowania specjalne

Opakowania specjalne

W naszej ofercie znajdują Państwo opakowania specjalne, nieszablonowe, dostosowane do indywidualnych wymogów klienta, zarówno w małych jak i dużych gabarytach. Budowane przez nasz dział projektowy opakowania na wymiar, powstają na podstawie oczekiwań zamawiającego wespół z naszym doświadczeniem i doradztwem.

Opakowania specjalistyczne i opakowania na komponenty wykorzystywane w procesach transportu części do fabryk i linii montażowych, często podlegają specyficznym wymogom. Są to nie tylko kwestie odpowiednich gabarytów, ale również zastosowanych materiałów, właściwości ochronnych, oznaczeń i akcesoriów. 

Wielu odbiorców, jak np. sektor przemysłu automotive, stawia duże wymagania dla opakowań na newralgiczne i kosztowne elementy. Przykładowo reflektory Porsche transportowane są w dedykowanych opakowaniach o wyśrubowanym stopniu ochrony

Nasze opakowania specjalne, pudła, pojemniki, skrzynie oraz całe moduły opakowaniowe, transportowe opakowania na wymiar oraz opakowania na komponenty przeznaczone dla przemysłu, praktycznie w całości produkcji występują jako opakowania wielokrotnego użytku.To rozwiązanie bardzo korzystne finansowo, logistycznie i ekologicznie.

Specjalistyczne opakowania na komponenty

Jako doświadczony producent opakowań przemysłowych, posiadamy kompetentny dział projektowy oraz wysoko sprawną produkcję, dzięki czemu realizujemy różnorodne wyzwania opakowaniowe. Przygotowujemy opakowania o różnych parametrach, służące transportowi półproduktów i komponentów, w opakowaniach zbiorczych lub pojedynczych. Opakowania konstruowane są adekwatnie do wymagań, np. jako pojemniki transportowe, pudła do sztaplowania lub skrzynie z wkładami kratownicowymi. Wykorzystywane materiały do produkcji pojemników oraz opakowań, a także technologiczne know-how gwarantują konkurencyjne i bardzo efektywne rozwiązania.

Zalety dedykowanych opakowań specjalnych

Pojemniki i specjalistyczne opakowania dedykowane pod dany proces transportowy, posiadają szereg zalet w nowoczesnej logistyce łańcucha dostaw. Oferowane przez nas opakowania na komponenty, charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do wyznaczonych zadań transportowych. A zarazem ekonomicznością zastosowania opakowań na zamówienie. Głównymi czynnikami sprawczymi są tu: optymalizacja produkcji opakowań oraz zastosowanie ekonomicznych, a zarazem wytrzymałych materiałów do produkcji.

 

Materiał wykonania:

  • opakowania specjalne oraz pojemniki na komponenty z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i surowców odpowiednich do zadań danego opakowania  (tworzywa – głównie płyty komorowe, stal, aluminium, pianki, włókniny polipropylenowe i inne)
  • płyty lite oraz płyty komorowe polipropylenowe pp, płyty hdpe.

Typy:

  • pojemniki specjalne według projektu, według wytycznych,
  • opakowania na komponenty, pojemniki na półprodukty, opakowania transportowe na części produkcyjne.

Opcje:

  • różne kolory opakowań,
  • różne wielkości opakowań,
  • dedykowane akcesoria oraz indywidualne ulepszenia,
  • nadruki, oklejenia, znakowanie, etykiety.

Opakowania do zadań specjalnych – produkcja na zamówienie

W naszej firmie wykonywaliśmy opakowania transportowe dla różnych branż oraz produktów i komponentów. Mieliśmy przyjemność przygotowywać specjalne pojemniki na drogie i delikatne reflektory do najnowszych modeli aut, opakowania na elementy wnętrz i wyposażenia, specjalne pojemniki paletowe z przegródkami na elementy mechaniczne pojazdów,  komponenty pralek, sprzętów rtv, elektroniki, składniki farmaceutyków i wielu wielu innych.

Przy każdym zamówieniu specjalistycznych opakowań dedykowanych, tworzymy wirtualny projekt opakowania oraz jego prototyp, aby upewnić się że należycie pasuje i chroni dany produkt lub produkty. Dzięki takiej ścieżce realizacji, mamy pewność że masowa produkcja opakowań spełnia wymagania zamawiającego.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością porozmawiamy o Państwa potrzebach i przedstawimy najbardziej korzystne rozwiązania.