Wkładki piankowe do opakowań, wypełnienia

Oferujemy produkcję pod zamówienie wszelkiego rodzaju wypełnień, kształtek i wkładek piankowych do opakowań. To szczególny rodzaj zabezpieczeń w opakowaniach, charakteryzujący się lekkością, elastycznością oraz bardzo wysokim stopniem ochrony.

Zalety wypełnień, kształtek i wkładów piankowych:

 • bezpieczeństwo przedmiotów, bardzo dobre właściwości ochronne i tłumiące,
 • trwałość, możliwość wielokrotnego wykorzystywania,
 • ekologia, łatwość recyklingu, wielokrotne wykorzystanie,
 • łatwość obróbki, ekonomia, mniejsze ilości wykorzystywanego materiału, wzgl. np. styropianu. 

Zastosowania wkładów piankowych:

Wkłady do opakowań i wypełnienia piankowe PE, kształtki z pianki polietylenowej oraz wkładki zabezpieczające do opakowań mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Szczególnie w branżach; elektronicznej, medycznej, motoryzacyjnej, transporcie oraz wszędzie tam gdzie wymagane są wyjątkowe właściwości ochronne transportowanych i przechowywanych produktów. Pianki świetnie zabezpieczają produkty wrażliwe na drgania i uderzenia. 

Dedykowane wkłady do opakowań często stanowią modularne części zestawów transportujących. W przemyśle samochodowym stosowane są np. skrzynki transportowe do których wkładane są produkty osadzone w dedykowanych wkładach z pianki. Inne zastosowania to wyściełanie pianką wewnętrznych powierzchni opakowania. Pianki są materiałami wielokrotnego użytkowania i idealnie współgrają z opakowaniami wielokrotnymi.

Rodzaje elementów piankowych

Przekładki piankowe do opakowań. Dostosowane do indywidualnych potrzeb zarówno opakowania, jak i transportowanych elementów przekładki ochronne z pianki. Możliwe do wyprodukowania jako skomplikowane kształtki oraz proste przegrody wkładane do pojemnika, pudła itp. Możliwe również do wykonania jako przekładki zintegrowane, płyta pp z elementami piankowymi do mocowania komponentów.

Wypełnienia i wkłady piankowe. Element piankowy jako wypełnienie wkładane do opakowania lub zintegrowane z opakowaniem. Wypełnienia piankowe w takiej konfiguracji mogą być dostosowane kształtem do otulenia i przytrzymania przedmiotu/ów lub wykonane jako wyściełanie opakowania.

Kształtki piankowe. Różnego rodzaju akcesoryjne kształtki piankowe, akcesoria transportowe, służące do mocowania elementów, przytrzymywania lub separacji i ochrony.

Produkcja elementów opakowaniowych z pianek pe:

Jesteśmy producentem opakowań z tworzyw sztucznych, oferujemy kompleksowe rozwiązania opakowaniowe dla celów transportu części i komponentów, łańcucha dostaw oraz logistyki produkcji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz możliwości przygotowywania wypełnień i wkładów piankowych w szerokich konfiguracjach, spełniających oczekiwania Klientów. Pianki zabezpieczające przygotowujemy również jako zespolone elementy transportowe, wkładki zabezpieczające do pojemników i opakowań, przekładki separujące produkty, pianki jako integralne elementy opakowań specjalnych itp.

 

Materiał wykonania wkładek zabezpieczających do opakowań:

 • pianka polietylenowa PE o różnych gęstościach.

Typy:

 • kształtki cięte,
 • kształtki formowane, formatki piankowe, kształtki o dopasowanych strukturach,
 • wypełnienia, wkłady i wkładki,
 • przekładki.

Opcje:

 • różne kolory,
 • różne wielkości,
 • możliwość integracji, przyklejania, mocowania w moduły i akcesoria opakowaniowe