Kratownice do opakowań

Kratownice z tworzyw sztucznych

W naszej ofercie znajdują Państwo kratownice z tworzyw sztucznych oraz wypełnienia kratowe, które sprawdzają się do stosowania wewnątrz pudeł i pojemników, jak również w kontenerach paletowych. Kratownice do opakowań służą przede wszystkim do ochrony i segregacji produktów w opakowaniu – to doskonałe rozwiązanie do opakowań zbiorczych. Ich zaletą jest fakt, iż mogą być używane wielokrotnie.

Kratownice do opakowań czyli wkłady separacyjne z przegródkami, służącymi do oddzielenia od siebie poszczególnych pakowanych elementów. Kratownica z tworzywa sztucznego może posiadać wycięcia lub kształty umożliwiające zamocowanie elementu aby uniemożliwić jego przesuwanie. 

Jako producent opakowań transportowych z tworzyw sztucznych, wytwarzamy na zamówienie wszelkiego rodzaju kratownice i wkłady kratowe do opakowań, zgodne z najbardziej wymagającymi specyfikacjami. Naszymi największymi atutami są doświadczenie oraz jakość. Natomiast portfolio realizacji oraz kontrahentów stawia nas jako godnego zaufania partnera. Zapraszamy do kontaktu.

Kratownice do opakowań – konstrukcja i materiały

Konstrukcje kratownic opieramy najczęściej na bazie polipropylenowych płyt komorowych. Kratownice z tworzyw, czyli wypełnienia kratowe do opakowań przemysłowych mogą występować z dnem oraz bez dna (jako wsad do innego pojemnika). Mogą być wykonane jako wsad kratowy do pojemnika lub autonomiczny pojemnik z kratowym wypełnieniem.

W zależności od potrzebnego stopnia ochrony dla transportowanych przedmiotów, kratownice i przegrody do pojemników, wykonujemy z różnych materiałów. Np. kratownica z wigofilu, specjalnej włókniny, zapewnia miękkość wyściełania i ochronę na zadrapania, kratownica z HKP czyli polipropylenowej płyty kanalikowej, zapewnia wysoką separacyjność.

Na różne potrzeby specyfikacyjne, poszczególne elementy kratownicy mogą być wykonane z różnych materiałów. Części oddzielające wewnątrz z materiału miękkiego, a na zewnątrz sztywny stelaż z twardszego tworzywa sztucznego.

Materiał wykonania kratownic:

 • kratownica z HKP, kratownica TRIPLEX, PP, oraz inne tworzywa sztuczne.
 • Wigofil włóknina polipropylenowa.
 • Możliwość zastosowania materiału ESD.

Typy kratownic:

 • pojedyncze separatory (wkładane przekładki, tworzące kratę),
 • kratownica z ramką lub bez,
 • kratownica w formie tacki z dnem lub kratownica bez dna,.
 • konstrukcje składane lub zgrzewane,
 • kratownice szyte.

Kratownica z tworzywa sztucznego zalety

Kratownice z tworzyw sztucznych przede wszystkim mają wysoką wytrzymałość i żywotność. Zawdzięczają to materiałom z jakich są wykonane. Następną zaletą jest dobra separacyjność oraz ochrona przedmiotów układanych w przegrodach kratownicy. Kolejną zaletą jest cena, wsady kratowe do opakowań z tworzyw oraz kratownice wielokrotnego użytku, dzięki możliwościom wielorazowego użytkowania są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Na koniec ważną zaletą jest również ekologiczność, ponieważ przy wielokrotnym użytkowaniu, nie generują się odpady, jak w przypadku kratownic z tektury.

Kratownice do opakowań produkcja na zamówienie

W NGplast wytwarzamy kratownice według specyfikacji zamawiającego. Posiadamy też własny dział projektowy oraz szeroką wiedzę, dzięki którym doradzamy i proponujemy klientom najefektywniejsze rozwiązania. 

Kratownice są szeroko stosowane w przemysłowych opakowaniach transportowych. A mając na uwadze potrzeby i specyfikę logistyki, produkowane kratownice oraz wkłady kratowe posiadają wiele opcji i możliwości:

 • możliwość druku, obklejenia, znakowania,
 • możliwości laminacji powierzchni kratownicy,
 • możliwość zatopienia / zamknięcia górnych krawędzi ścianek kratownicy,
 • różne kolory kratownicy.

Wybrane realizacje Kratownice do opakowań