Wkłady szyte, wypełnienia,
separatory

W naszej ofercie znajdują Państwo wypełnienia szyte i wkłady szyte szeroko stosowane w opakowaniach wielokrotnego użytku, jako zamiennik kratownicy z tworzywa. Zarówno w formie wypełnień szytych do małych pojemników, jak również wielkogabarytowych separatorów i wypełnień do stalowych kontenerów.

Wkłady szyte do opakowań są przygotowywane pod indywidualne zamówienia. Wkłady dostosowane są do pojemników, do których będą przeznaczone oraz gabarytów i specyfikacji transportowanych przedmiotów. Mocowane wkłady szyte, wypełnienia szyte, separatory i pokrowce oraz kratownice szyte, wykorzystuje się jako wypełnienia opakowań i pojemników zwrotnych, pudeł międzyoperacyjnych oraz stelaży metalowych.

Jako producent opakowań dla różnych sektorów przemysłowych, posiadamy doświadczenie w projektowaniu oraz masowej produkcji wkładów szytych oraz kompleksowych opakowań z elementami szytymi z mikrowłókien. Rozpatrujemy każde zapytanie, służymy również doradztwem oraz pomocą w doborze najkorzystniejszych rozwiązań opakowaniowych.

Zapraszamy do kontaktu.

NGplast Twój partner w opakowaniach.

Wkłady szyte do opakowań, wypełnienia szyte – definicja

Wkłady do opakowań są to różnorodne konstrukcje wkładane do opakowania polepszające właściwości i funkcje opakowania. Różnego rodzaju separatory szyte, kratownice szyte oraz wkładki i wkłady szyte to szereg rozwiązań wykonanych z materiałów tekstylnych, głównie mikrowłókien polipropylenowych. 

Tekstylne wkłady zabezpieczające często występują w postaci kratownicy oraz różnego rodzaju szytych separatorów, których konstrukcja wykonana jest w układzie pionowym lub poziomym. Występują w wersjach otwartych oraz zamykanych np. na wygodne rzepy. Szyte wkłady do pojemników i pudełek występują jako elementy wkładane i wymienialne lub zintegrowane z opakowaniem.

Wkłady i separatory szyte – zalety

Największą zaletą separatorów i wkładów szytych jest materiał tekstylny, który posiada wysokie właściwości ochronne oraz niską wagę. Ważną zaletą jest ekonomiczność i dostępność materiałów, z których przygotowywane są wypełnienia szyte. Kolejnymi zaletami są łatwość obróbki i możliwości kształtowania pozwalające na realizację każdych wymagań stawianych opakowaniom i wkładom.

Z istotnych właściwości wyliczamy jeszcze trwałość oraz uniwersalność szytych wkładów i wypełnień. W wariantach zunifikowanych gabarytów, mogą one służyć producentom do transportu komponentów i części, na potrzeby różnych odbiorców.

Zastosowania wkładów i separatorów szytych

Doskonała ochrona części i komponentów doceniana jest przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym oraz wszędzie tam gdzie potrzebujemy zabezpieczenia delikatnych elementów i powierzchni przed zarysowaniem. 

Kratowe wkłady szyte z przegrodami pionowymi znajdują zastosowanie w zbiorczych pudłach transportowych, do których wkładane są np. serie takich samych komponentów. Inny rodzaj szytej kratownicy, osadzonej w specjalnym pojemniku, tworzy swego rodzaju mobilną półkę z przegrodami, mobilny regał. W takim przykładzie, szyta kratownica posiadająca dodatkowo różne kolory poszczególnych przegród, stanowi kompleksowy boks transportowy na komponenty używane na linii produkcyjnej.

Produkcja wkładów szytych na zamówienie

Jesteśmy firmą specjalizującą się w produkcji opakowań transportowych oraz rozwiązań opakowaniowych dla przemysłu i logistyki. Projektowanie oraz wytwarzanie wkładów szytych i wszelkich opakowań wykorzystujących materiały tekstylne, są nam doskonale znane. Dużą część naszych kontrahentów stanowią firmy z sektora automotive, w których szyte z mikrowłókien elementy opakowań są szeroko wykorzystywane. Dzięki temu posiadamy szerokie doświadczenie i wypracowane unikalne rozwiązania. 

Nasze możliwości produkcyjne spełniają wszelkie kryteria klientów. Zapraszamy do współpracy.

Typy:

  • wkłady szyte do pojemników, pudełek, itp (kratownice, przekładki, nakładki, separatory),
  • pokrowce szyte,
  • pojemniki z usztywnieniem szytym, wypełnienia szyte.

Materiał wykonania:  

  • mikrowłókna HDPE,
  • wigofil mikrowłókna PP – czyli włóknina polipropylenowa często nazywana flizeliną czy wigolenem,
  • mikrowłókna PET/PA,
  • mikrowłókna PES.

Opcje:

  • znakowanie, nadruk, naszywka, naklejka,
  • koperta na dokumenty,
  • różne kolory.