Opakowania termoformowane

Dążymy do zapewniania kompleksowych rozwiązań opakowaniowych wykorzystujących tworzywa sztuczne. Na specjalne potrzeby wykonujemy precyzyjne opakowania termoformowane, w których umieszcza się głównie elementy o bardziej skomplikowanych kształtach oraz co do których wymagane jest precyzyjne osadzenie w opakowaniu. Ten rodzaj opakowań często zasadny jest w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych, gdzie liczy się precyzja chwytu i pobierania elementów.

Termoformowanie tworzyw

Termoformowanie to proces termicznego formowania tworzywa w specjalnej maszynie, w której arkusz tworzywa pod wpływem wysokiej temperatury formuje się na matrycy o żądanej formie. Technologia termoformowania jest bardziej ekonomiczną metodą niż procesy wtryskowe, szczególnie jeśli chodzi o zastosowania dla produkcji opakowań, wkładów lub tacek transportowych, w których umieszczane są części i komponenty. Przy czym zawsze należy dobrać najefektywniejszą formę produkcji do wyznaczonych celów.

Termoformowane opakowania, tacki i blistry, służące w przemyśle do transportu mniejszych elementów, często są umieszczane / pakowane do pojemników zbiorczych, pudeł lub skrzyń, które zapewniają dodatkową ochronę, odpowiednią sztywność i możliwości przemieszczania w fazach transportu. Powstają w ten sposób kompletne moduły opakowaniowe przygotowane pod specyfikę danego klienta.

Zalety opakowań termoformowanych

Termoformowanie sprawdza się w średnio nakładowej produkcji oraz w przypadku szybkiego prototypowania. Zaletą jest również możliwość stosowania szerokiej gamy materiałów termoplastycznych, która pozwala dobrać odpowiedni surowiec do potrzeb, np. kolor, transparentność, wytrzymałość. Oczywistą zaletą jest też bardzo dobre podtrzymywanie produktu i jego precyzyjne osadzenie w opakowaniu, dzięki temu że jest ono uformowane pod dany kształt.

Produkcja opakowań termoformowanych

Wytworzenie odpowiednich opakowań, w przypadku technologii termoformowania, wymaga doświadczenia oraz wysokiej jakości sprzętu. W naszej firmie posiadamy specjalistów z działu projektowego i produkcji, a także nowoczesny park maszynowy.

W zakresie termoformowania oferujemy opakowania termoformowane z surowców ABS, PS, PE, PET oraz PP.

Zakres grubości przetwarzanych płyt to 0,5 mm do 12 mm w maksymalnym formacie 1200×1000 mm

Materiał wykonania:

  • z surowców ABS, PS, PE, PET oraz PP.

Typy:

  • osobne pojemniki termoformowane,
  • blistry, formowane przekładki,
  • tacki termoformowane

Opcje:

  • różne kolory
  • różne wielkości i akcesoria