Opakowania termoformowane

Dążymy do zapewniania kompleksowych rozwiązań opakowaniowych wykorzystujących tworzywa sztuczne.

Na specjalne potrzeby wykonujemy precyzyjne opakowania termoformowane, w których umieszcza się głównie elementy o bardziej skomplikowanych kształtach. Oraz co do których wymagane jest precyzyjne osadzenie w opakowaniu.

Ten rodzaj opakowań często zasadny jest w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych, gdzie liczy się precyzja chwytu i pobierania elementów.

Transportowe opakowania termoformowane.

Termoformowane opakowania, tacki i blistry. Służą w przemyśle do transportu mniejszych i skomplikowanych elementów o specjalnych potrzebach transportowych.

Tace i opakowania termoformowane często są umieszczane / pakowane do pojemników zbiorczych, pudeł lub skrzyń, które zapewniają dodatkową ochronę, odpowiednią sztywność i możliwości bezpiecznego przemieszczania w fazach transportu. Powstają w ten sposób kompletne moduły opakowaniowe przygotowane pod specyfikę danego klienta.

Zalety opakowań termoformowanych:

Termoformowanie sprawdza się w średnio nakładowej produkcji oraz w przypadku szybkiego prototypowania. Zaletą jest również możliwość stosowania szerokiej gamy materiałów termoplastycznych, która pozwala dobrać odpowiedni surowiec do potrzeb, np. kolor, transparentność, wytrzymałość. Opakwania termoformowane posiadają też oczywistą zaletę, mianowicie bardzo dobre podtrzymywanie produktu i jego precyzyjne osadzenie w opakowaniu, dzięki temu że jest ono uformowane pod dany kształt.

Termoformowanie tworzyw.

Termoformowanie to proces termicznego formowania tworzywa w specjalnej maszynie, w której arkusz tworzywa pod wpływem wysokiej temperatury formuje się na matrycy o żądanej formie. Technologia termoformowania jest bardziej ekonomiczną metodą niż procesy wtryskowe. Szczególnie jeśli chodzi o zastosowania dla produkcji opakowań, wkładów lub tacek transportowych, w których umieszczane są części i komponenty. Przy czym zawsze należy dobrać najefektywniejszą formę produkcji do wyznaczonych celów.

Produkcja opakowań termoformowanych:

Wytworzenie odpowiednich opakowań, w przypadku technologii termoformowania, wymaga doświadczenia oraz wysokiej jakości sprzętu. W naszej firmie posiadamy specjalistów z działu projektowego i produkcji. A także nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu jesteśmy gotowi na każde wyzwanie z zakresu termoformowanych opakowań transportowych.

W zakresie termoformowania oferujemy opakowania termoformowane z surowców ABS, PS, PE, PET oraz PP.

Zakres grubości przetwarzanych płyt to 0,5 mm do 12 mm w maksymalnym formacie 1200×1000 mm

Materiał wykonania na opakowania termoformowane, tace, blistry:

  • z surowców ABS, PS, PE, PET oraz PP.

Typy opakowań termoformowanych:

  • osobne pojemniki termoformowane,
  • termoformowane przekładki,
  • tacki termoformowane, blistry transportowe

Opcje opakowań termoformowanych:

  • różne kolory
  • różne wielkości i akcesoria