Przekładki transportowe

W naszej ofercie znajdują Państwo różnego rodzaju przekładki transportowe, przekładki dystansowe oraz przekładki z tworzywa sztucznego, dostosowane do potrzeb Klienta.

Przekładki dystansowe, przegrody z płyt pp, wkładki zabezpieczające do opakowań pełnią funkcję ochronną w pudełkach, pojemnikach oraz wszelkich opakowaniach. Znajdują również zastosowanie jako przegrody do pojemników i przegrody do sztaplowania produktów. Ich funkcją jest separacja i zabezpieczenie poszczególnych elementów w transporcie i opakowaniu. Przekładki często posiadają elementy mocujące lub same wykonane są tak, aby mocować i usztywniać osadzane między nimi produkty.

Przegrody do pojemników

Występują w formie płyt, różnych separatorów lub formowanych kształtów. Dla produktów wymagających dobrej separacji i ochrony powierzchni, odpowiednie stają się przekładki piankowe oraz wkłady piankowe do opakowań.

Przy zastosowaniu trwałych materiałów do produkcji, osiągamy przekładki transportowe wielokrotnego użytku, które świetnie sprawdzają się w procesach logistycznych oraz łańcuchach dostaw. Przykładem są przekładki polipropylenowe, wykonane z płyt pp.

Technologia pozwala nam na produkcję zaawansowanych i idealnie dopasowanych przekładek z tworzyw sztucznych i wkładów zabezpieczających, które wykonane są z różnych materiałów i gwarantują odpowiedni poziom zabezpieczenia.

Przekładki dystansowe z płyt polipropylenowych

Przekładki z płyt pp, transportowe przekładki polipropylenowe z ewentualnymi akcesoriami, stanowią proste i funkcjonalne rozwiązania oddzielające. Dodatkowo krawędzie przekładek z komorowych płyt pp, mogą być zamknięte. Dzięki czemu przegrody zyskują na funkcjonalności; do środka płyt nie dostają się żadne zanieczyszczenia oraz łatwiejsze jest ich utrzymanie w czystości.

Przegrody do pojemników wykonane z płyt komorowych pp zyskują wszystkie atuty tego materiału. A w szczególności są to; duża wytrzymałość mechaniczna, wysoki stopień ochrony, łatwość utrzymania czystości, dowolna kolorystyka przekładek, wysoki stosunek ceny do jakości i możliwości produktu.

Przekładki polipropylenowe – zastosowanie

Polipropylenowe przekładki dystansowe to elementy sprawdzające się w transporcie i logistyce dostaw. Szczególnie w przemyśle szklanym, spożywczym, napojowym, opakowaniowym. Mogą być wykorzystywane jako przegrody produktów sztaplowanych na paletach (przekładki paletowe plastikowe, przekładki plastikowe do palet) oraz jako wkładane przegrody paletowe, przegrody do pojemników czy skrzynek. Wielokrotne przekładki dystansowe w wariancie z zamkniętymi krawędziami kanalików, szczególnie dobrze sprawdzą się tam gdzie wymagane są dobre warunki sanitarne. Ponieważ do kanalików nie dostaną się żadne zanieczyszczenia, a same przekładki łatwo utrzymuje się w należytym stanie.

Przekładki piankowe

Miękkie przegrody i przekładki piankowe wykonujemy z pianek PE (pianki polietylenowej). Dowolnie ukształtowane przekładki piankowe mogą służyć jako przegrody i separatory wysokiego stopnia ochrony oraz możemy mocować je na płycie polipropylenowej, uzyskując w ten sposób komponent mocujący kilka produktów czy podzespołów. Zestaw mocujący składający się z przekładek piankowych umocowanych na płycie, możliwy jest do umieszczenia w zbiorczym opakowaniu lub pojemniku. Taki komponent transportowy jest możliwy do wielokrotnego wykorzystania. Naturalną zaletą przekładek piankowych jest ich bardzo dobre odseparowanie między sobą produktów wewnątrz opakowania i ochrona powierzchni produktów przed otarciami czy zarysowaniem. Takie przegrody wraz z wypełnieniem piankowym, mogą szczelnie wypełniać opakowanie transportowe zapewniając najwyższą ochronę.

Możliwe materiały wykonania przekładek transportowych:

 • płyty komorowe PP (przekładki polipropylenowe)
  • HKP
  • triplex
 • pianki PE
 • możliwość zastosowania materiału ESD (antystatycznego)

Typy przegród i przekładek dystansowych:

 • przekładki płytowe oraz przekładki plastikowe do palet,
 • przegrody i przekładki dystansowe,
 • przekładki z mocowaniem,
 • przegrody do pojemników i przekładki kształtowe,
 • wypełnienia do opakowań.

Opcje:

 • możliwość znakowania: nadruk, naklejki, etykiety,
 • możliwość laminacji powierzchni przekładki,
 • opcja zatopienia / zamknięcia bocznych krawędzi płyt (bez zaokrągleń w narożach),
 • możliwość montażu pianek do przekładki lub innych akcesoriów indywidualnych.