Opakowania transportowe pojemniki

Opakowania transportowe z tworzyw sztucznych.

Jako producent opakowań z tworzyw sztucznych, oferujemy opakowania transportowe. W szczególności różnorodne pudła, pudełka, skrzynki, wkłady, przekładki, pojemniki transportowe oraz szereg akcesoriów do opakowań. Projektujemy oraz produkujemy opakowania transportowe na zamówienie. 

Nasz doświadczony dział konstrukcyjny jest w stanie zaprojektować odpowiednie rozwiązania, według wytycznych klienta lub zaadaptować dostarczone projekty, albo wykonać nowe zgodnie ze specyfikacją. Realizujemy wielkonakładowe zamówienia, ale także krótsze serie lub prototypy opakowań. 

Do produkcji opakowań transportowych wykorzystujemy szereg tworzyw sztucznych, w dużej mierze opierając się na płytach polipropylenowych. Nasze technologie opakowaniowe z płyt, sprawdziły się w setkach realizowanych projektów opakowań o różnych gabarytach i zastosowaniach. Np. pojemniki transportowe z płyt pp są częstym wyborem firm przemysłowych, z uwagi na bardzo dobre właściwości takich pojemników oraz ekonomiczność konstrukcji.

Rodzaje oraz zastosowania opakowań transportowych

Przemysłowe opakowania wykorzystywane do transportu części, półproduktów, komponentów oraz gotowych wyrobów, przyjmują różnorodne formy i zastosowania

 • Proste pudełka, pudła, wielokrotne pojemniki transportowe danplabox, skrzynki magazynowe o różnych wymiarach i wariantach, otwarte oraz z pokrywami. Służą do różnych zastosowań, w tym transportu zbiorczego lub indywidualnego. Te opakowania polipropylenowe mogą przyjmować różne wymiary i charakterystykę, a także szereg akcesoriów, jak np. wypełnienie, przekładki, wkładki, kratownice itp.
 • Pojemniki paletowe, skrzyniopalety, pojemniki wykonane na podstawie standaryzowanych wymiarów europalet. Stosowane jako uniwersalne nośniki transportowe, magazynowe i pojemniki zbiorcze. Również do transportu komponentów.
 • Opakowania termoformowane, transportowe opakowania dostosowane kształtem do przenoszonych przedmiotów. Służą jako opakowania transportowe dla skomplikowanych oraz drogich elementów, które wymagają odpowiedniej ochrony i pakowania w łańcuchu dostaw i produkcji.
 • Specjalne opakowania transportowo magazynowe, czyli indywidualne konstrukcje opakowaniowe na specjalne potrzeby. Znajdują zastosowanie w procesach transportowych zoptymalizowanych dla najefektywniejszej wielkoseryjnej produkcji.
 • Opakowania do transportu pojedynczych elementów oraz opakowania zbiorcze na większe ilości elementów. 
 • Opakowania z indywidualnymi zabezpieczeniami lub przegrodami dla przedmiotów oraz opakowania do luźnego transportu produktów.

Opakowania transportowe i pojemniki transportowe wykonane z tworzyw, z zasady wykorzystywane są wielokrotnie. Opakowania wielokrotnego użytku są powszechnie stosowane w logistyce przemysłowej, produkcji i łańcuchach dostaw. To rozwiązanie zapewniające najlepszą korelację między wytrzymałością, ochroną, dopasowaniem, ekologią i ekonomią.

Opakowania transportowe, pojemniki transportowe z tworzyw sztucznych – zalety.

Niewątpliwie w produkcji przemysłowej liczy się efektywność, co przekłada się na zyskowność biznesu. Jednym z czynników efektywnej produkcji jest sprawny łańcuch dostaw, a w nim ważnym czynnikiem są formy transportu oraz rodzaje opakowań i pojemników transportowych. Przechodzenie na wielorazowe opakowania transportowe z tworzyw sztucznych zapoczątkowało się już dawno i jest bardzo częstym wyborem z racji swoich zalet. Zaliczamy do nich:

 • Duża wytrzymałość opakowań transportowych wykonanych z tworzyw.
 • Wysoki stopień ochrony transportowanych elementów i materiałów.
 • Łatwa możliwość dopasowania projektu opakowania transportowego do danych zastosowań.
 • Możliwość recyklingu opakowań. Po zakończonym cyklu żywotności, tworzywa sztuczne (w większości płyty pp) poddają się recyklingowi na materiał do ponownego użycia.
 • Znakomity stosunek ceny do jakości i zalet opakowań transportowych z tworzyw.

Projektowanie i produkcja opakowań transportowych

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu opakowań transportowych z tworzyw sztucznych. Współpracujemy z firmami przemysłowymi z różnych gałęzi. W tym branży motoryzacyjnej, elektronicznej, spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej. Znamy potrzeby oraz specyfikę branż. Zawsze staramy się zapewniać najlepsze rozwiązania opakowań transportowych, gwarantujących satysfakcję klientów.

NGplast producent opakowań i pojemników transportowych z tworzyw sztucznych. 

Do każdej współpracy podchodzimy po partnersku. Zapraszamy do składania zapytań i kontaktu.

Opakowania transportowe - wybrane realizacje: